این تابلو اثری از استاد زهرا شاسوندی است که پیرمردی در حال زنجیرزنی و عزاداری سیدالشهدا ع را به زیبایی به تصویر کشیده است.

*** این پروژه توسط موسسه فرهنگی تبلیغی زیتون در حال مدیریت و اجرا است.

0 تومان از 6.000.000 تومان
پایان یافته
اولین حمایت کننده باشید

با اطمینان بانی شوید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، مبلغ پرداختی به حساب کاربری بانیان بازگشت داده خواهد شد.
0%

تعداد پروژه ها: 3

هنرمند وظیفه نشان دادن درد و درمان دردهای جامعه با ایجاد افکار درست را بر عهده دارد و هر کسی که هنری در وجود خود دارد بابت آن مسئول است و باید به نوعی آن را در جهت بهبود جامعه خود به کار گیرد. در دنیای فعلی که جلوه خشن و خشکی از دین ارائه می‌شود، هنرمند با هنر خود می‌تواند ظرافت و زیبایی دین را به تصویر بکشد.

به همین دلیل تابلوی «تحیر سرخ» برگرفته از تصویری در گالری تصاویر سایت کر‌ب‌و‌بلا در خلال برگزاری گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (ع) توسط استاد زهرا شاسوندی خلق شد.

شاسوندی، خالق این اثر در خصوص چرایی انتخاب این سوژه می گوید: چهره متحیر و به شدت تأثیرگذار پیرمردی که در حال زنجیر‌زنی است تا مدت‌ها از ذهن من خارج نمی‌شد. حسی که خودم نسبت به این چهره و فضای اطرافش داشتم این بود که گویی این پیرمرد مجذوب لحظه‌ای شده است یا مجذوب آدمی یا هر چیزی که او را از فضای اطرافش جدا کرده است. در تمام فضای تابلو ما آدم‌های زیادی را می‌بینیم که هر کدام در حال و هوای خودشان و مشغول عزاداری هستند. اما این پیرمرد فارغ از همه این وقایع، انگار کر و کور شده و چیزی را جز نقطه‌ای که مجذوبش شده، نمی‌بیند، نقطه‌ای نامعلوم. من سعی کردم در این تابلو بتوانم این حس را منتقل کنم و جدا شدن این پیرمرد از دنیای اطرافش و برای لحظاتی پیوستن به دنیایی فراتر و باقی‌تر را به تصویر بکشم.

 

 


کاری که از دست شما بر می آید؟

اگرچه که هنر و نیت هنرمند را هیچ گاه نمی توان ارزش گذاری کرد اما کانون فرهنگی زیتون قصد دارد این تابلوی نقاشی نفیس را بهانه ای برای اهداف نیک قرار دهد و پس از جمع آوری مبلغ در نظر گرفته شده آن را به امامزاده اسماعیل (چیذر) تقدیم کند.

شما می توانید با مراجعه به کانون فرهنگی زیتون این تابلو را از نزدیک مشاهده کنید و در جریان فرایند خلق آن و دیگر آثار هنری قرار بگیرید.

شما هم میتوانید در مورد این پروژه نظر بدهید