بانیلینک چیست؟

بانیلینک یک پلتفرم crowdfunding (جمع سپاری) می باشد، و حوزه فعالیت آن در زمینه های فرهنگی و مذهبی تعریف شده است.

crowdfunding (جمع سپاری) چیست؟

جذب سرمایه جمعی یاCrowdfunding از دو واژه ی crowd به معنای انبوه مردم و funding به معنای تامین سرمایه تشکیل شده است. جذب سرمایه جمعی در واقع کمپینی جهت دریافت حمایت مالی یا معنوی افراد مختلف جامعه به خصوص کاربران اینترنت از یک پروژه ازطریق پرداخت بخشی از سرمایه ی مورد نیاز برای اجرای آن پروژه می باشد.

در بانیلینک چه پروژه هایی را میشود تعریف کرد؟

پروژه هایی که در زمینه های فرهنگی مذهبی باشند.

 

بانی کسیت؟

در پلتفرم بانیلینک به اشخاصی که از پروژه ها حمایت مالی یا معنوی میکنند، بانی گفته میشود.

چگونه بانی معنوی شوم؟

برای بانی معنوی شدن ابتدا باید در سایت بانیلینک ثبت نام کنید. سپس پروژه مد نظر را انتخاب کنید. بر روی قسمت بانی معنوی کلیک کنید تا نیازهای معنوی یک پروژه را ببینید (اگر پروژه ای نیاز معنوی نداشته باشد باکس بانی معنوی برای آن پروژه نمایش داده نمیشود). سپس از طریق اطلاعات موجود در پروفایل پیش‌قدم پروژه مربوطه، با وی تماس حاصل کرده و بانی معنوی شوید.

منظور از نیاز معنوی چیست؟

پلتفرم بانیلینک برای پروژه امکان اعلام نیاز معنوی و پیدا کردن بانی معنوی را نیز فراهم کرده است. برخی پروژه ها علاوه بر حمایت مالی ممکن است نیازهای دیگری مانند نیاز به طراح دکور، مجری، گرافیست، آشپز و … داشته باشند. در بانیلینک به اینگونه نیازها، نیاز معنوی گفته میشود.

چگونه بانی مالی شوم؟

برای بانی مالی شدن ابتدا باید در سایت بانیلینک ثبت نام کنید. سپس پروژه مد نظر را انتخاب کنید و به میزان دلخواه بانی مالی شوید.

برای اینکه به صورت ناشناس بانی شویم چه باید کرد؟

باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید. سپس در هنگام پرداخت گزینه بانی ناشناس را تیک بزنید.

 

پیش‌قدم کیست؟

در پلتفرم بانیلینک به اشخاصی که پروژه را تعریف میکنند و مسئول آن پروژه هستند، پیش‌قدم گفته میشود.

چگونه پیش‌قدم شوم؟

برای پیش‌قدم شدن ابتدا باید در سایت بانیلینک ثبت نام کنید. سپس در حساب کاربری خود به قسمت درخواست پیش‌قدم شدن بروید و اطلاعات را کامل کنید و فایل های مورد نیاز از جمله عکس کارت ملی و صفحه اول شناسنامه را ارسال کنید. پس از احراز هویت شما  (ظرف مدت حداکثر یک هفته) توسط بانیلینک شما پیش‌قدم محسوب شده و امکان ثبت پروژه را دارا میباشید.

پس از ثبت پروژه چقدر طول میکشد تا پروژه به تایید بانیلینک برسد و در سایت نمایش داده شود؟

حداکثر یک هفته.

در صورتی که یک پروژه نتواند در زمان تعیین شده به میزان ۱۰۰ درصد حمایت جمع آوری کند چه میشود؟

پلتفرم بانیلینک به صورت همه یا هیج (ALL or NOTHING) میباشد. بنابراین اگر پروژه ای نتواند در زمان تعیین شده به میزان ۱۰۰ درصد حمایت جمع آوری کند پول های پرداخت شده به حساب کاربری بانیان برگردانده میشود. و تنها اگر بتواند در زمان تعیین شده به میزان ۱۰۰ درصد حمایت جمع آوری کند، پس از اتمام زمان تعیین شده، پول جمع آوری شده به پیش‌قدم پروژه مربوطه پرداخت میشود.

آیا یک پروژه میتواند بیش از ۱۰۰ درصد حمایت جمع آوری کند؟

در سایت های جمع سپاری این اتفاق رایجی است. در پلتفرم بانیلینک نیز این امکان فراهم میباشد. چرا که در این صورت پیش قدم میتواند پروژه را بهتر یا گسترده تر انجام دهند.

چگونه به پیش‌قدم اعتماد کنیم؟

اعتماد به پیش‌قدم برعهده بانیان میباشد.